Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3    5
Автор: Тема: Український націоналізм - крок вперед чи деструкція?
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 2-10-2003 у 19:42


Цитата:
Першим відправив користувач dr.Trollin
Дозволю може і собі маленьку ремарку кинути.

Все ж таки (і це є таки переконане імхо) не є цілком доцільним ділити/виділяти
Синів Росії, Синів Польщі, України...

Загалом же ж є тільки 2 нації (як так по правді)
-*Сини* та
-*Сукині Сини*

А інші відмінності (у порівнянні з цією градацією) є настільки малими/несуттєвими (а може що і настільки смішними)...


Ремарка суттєва, про це я, власне, і мову вела. Не знаю, які сини Росії гребуть все, що бачать, під себе, але цим вони захищають росіян, як політичну націю - всі ж знають, яка там мішанина народів, ще більша, ніж у нас. Тому я і мрію прагну такого президента та уряд, та ВР, які захищали б інтереси громадян України, тих, хто тут живе, а не свої шкурні. Оце і є націоналізм в моєму розумінні - Україна понад усе.




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 3-10-2003 у 07:57


Наталка> Дуже цікава вийшла дискусія, хоча дискусією, як такою, її назвати важко. Просто упевненість у тому, що націоналізм – це зло, агресія, і дуже цікаві екскурси в історію, які, втім, не мають особливого відношення до теми, яка звучить “Націоналізм – крок вперед чи деструкція?”, з одного боку, і переконання, що націоналізм – це добре, з другого.

Мені просто здалося що варто поглянути в минуле аби дізнатися який досвід та історію має н. Погодьтеся, аби вивчити питання треба вивчати його спочатку.

Наталка> Це, як дивитися на склянку води із зануреним в нею олівцем, який видається деформованим, хоча насправді він таким не є.

Ну, власне, для того і тред створено - аби розглянути з рісзних боків :). Для того і закликалося до дискусії якнайбільше людей. Тішуся що люди почали писати - тим об*єктивнішим буде результат :).

Наталка> Давно вже не досить бути просто українцем. Нинішня ситуація вимагає того, щоби ми були злими українцями. В чомусь навіть агресивними українцями...

Тут я маю іншу думку. Якщо дозволите, висловлю тут. Перетворюючи слова Наталки "Давно вже не досить бути просто українцем. Треба бути активним українцем". Бо (ІМХО) агресія завжди викликає відтогнення. Треба бути освідченим інтелігентним активним, проте неагресивним українцем. :)

Наталка> Цікаво, що ми вже звично перед іменником “націоналізм” виносимо прикметник “український”, так, ніби це є виключно винаходом українського народу. Я ніколи не чула виразу “узбекський націоналізм”, “китайський чи французький націоналізм”, хоча, коли в 50-х роках минулого сторіччя президентом Франції став генерал Де Голль, гаслом, наповнюючи яке конкретними діями, він вивів свою країну з надзвичайно жорстокої кризи, було “Франція для французів”.

Ні, ну просто навіщо в на українському форумі обговорювати інші національні рухи? Але аргументи з досвідів інших країн звісно що приймаються.

Наталка> Мабуть, в нього теж тикали пальцем і звинувачували в нацизмі, хоча їжачку зрозуміло, що мались на увазі перш за все громадяни Франції, ті, які усвідомлюють себе французами. Як би там не було, результат перевершив всі сподівання. Я мрію про українського Де Голля. Про того, хто не побоїться сказати “Україна – для українців”, не маючи на увазі, звісно, ніяких утисків для інших національностей, а лиш безумовний пріорітет інтересів громадян України в усіх внутрішніх і зовнішніх питаннях.

Згоден на 200%

Наталка> Я теж виступаю за послідовність, тому в її рамках хочу спитати, чи варто порівнювати купівлю корейцями заводу, що випускає консервні бляшанки на колесиках, з приватизацією громадянами Росії стратегічних підприємств в енергетичній та металургічній галузях? Я цілком згодна, що Росія нас не гнобить – вона просто, смачно чавкаючи, дожирає Україну, і це дійсно цілком відповідає її державним інтересам.

Якщо хочеш, я спробую дослідити українську економіку в цьому ключі. Проте повір - у нас дуже багато іноземного капіталу з Європи та США. Чому ми не б*єм на сполох з цього приводу? Деу доречі зараз продають в Україні більше за нові жигулі.
Щодо смачно чавкаючи - так вони ж вкладають у все це насамперед гроші. В цьому є багато як позитиву так і негативу, проте для довідки: Німеччина з 1945 року не мала у державній власності (та й у приватній) жодного великого підприємства. Проте це їй не завадило за 30-40 років стати найбільшим донором континенту.

Наталка> І ще одне. Росіяни, якщо хтось помітив, жорстоко і послідовно відстоюють свої інтереси, не зважаючи ні на кого, а ми, мов кашу по тарілці, розмазуємо роздуми “А чому ми такі погані, що не любимо росіян? І чи не занадто ми жорстокі та обмежені? (Де? У чому?), а також скрушно хитаємо головою “Нам багато за що є просити пробачення, тому чи можна називати себе патріотами?”.

Власне про те і мова - треба захищати свої інтереси виходячи зі своїх інтересів а не з того, ХТО зазіхає на наші інтереси. Наші солдати гинуть в Іраці. Тому я зараз відчуваю дуже велику неприязнь до США аніж до Росії.

Наталка> Так, нам є за що просити пробачення, тільки до чого тут патріотизм? Якщо моя країна, моя батьківщина зробила багато жахливих помилок, то чи означає це, що я повинна соромитись того, що я – українка?

Хто про це казав?

Наталка> Може, такі і є в природі, та мені не щастило. Я таких не бачила.
Я бачив 2-х людей що незалежно одне від одного мігрували в Україну з Канади та Британії як в вілну, нетоталітарну країну. І не шкодують.

Наталка> І хочу сказати: якщо моя мати захворіла, і я соромлюся її хвороби, я – погана дитина. Якщо я не допомагаю матері боротися з хворобою, я – жахлива донька. Якщо соромлюся зізнатися в тому, що люблю її, я - бездушне створіння. Споживацький підхід “Стань хорошою, і я тебе любитиму” – це не любов. І, замість того, щоби батожити себе без кінця і краю, треба робити висновки з помилок. І не повторювати їх знову.

Якщо я розумію, тут декого дуже зачепила пропозиція тимчасово відмовитись (приховати) від назви. Роз*яснюю - пропонувалося це зробити як крок до власної реабілітації в суспільстві. Що головне? Головне - що ти робиш а не як називаєшся. Проте назва що містить слове н. вже є відштовхуючою в багатьох регіонах України. Помагаймо хворій матері, проте до чого тут політика? Україна страждає від власного безкультур*я. Натомість будь-які політично-активні настрої населення завжди використовують "великі" політики. При чому хто перший той і квач. Для прикладу - Юля. Ще 8 років тому вона була з Кучмою і плювати їй було на н. свідому частину електорату.

Наталка> Що до касет з українською музикою, то вибачте, але це – наївно.

Але це - дія. Агресивні листівки - антидія.

Наталка> Ми боїмося слова “націоналізм”, як стара діва – голого чоловіка, а це лише політична течія, спрямована на створення політичної нації. (Визначення узято зі статті Костя Бондаренка). А для мене особисто націоналізм – це мета, яку слід досягти на державному рівні.

Тоді насамперед треба зайнятися її реабілітацією у суспільстві і тоді суспільство саме почне змінюватись в необхідний бік.

Наталка> Дякую.

І тобі дуже дякую




Цінуй чужі думки, але не настільки, щоб привласнювати їх.
Дмитро АРСЕНИЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 3-10-2003 у 16:11


Щодо нашої економіки - кілька цікавих фактів:
ТНК, яка, власне, і займається витисненням румунів з нашого ринку (чого ж тоді всі мовчали коли нафту нам румуни возили?), володіє мережою АЗС та нафтопереробними заводами, власне не зовсім і російська... Британська вона.

Харчова промисловість: приклад рошен - країнські підприємства (я тішився як про це по ящику почув) купили європейську кондитерську марку. Це - гордість. Пишаймося. Але, мабуть, не всім подобаються інтервенції Балтики на наш ринок. Але ж подивіться на наших пивоварів - суто українські аж одне підприємство! І нічого - всі мовчать.

Аби мене зрозуміли правильно ставлю питання: чому існує упереджене ставлення саме до російського капіталу? Чому немає упередженості та відторгнення до інших іноземців?




Цінуй чужі думки, але не настільки, щоб привласнювати їх.
Дмитро АРСЕНИЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 3-10-2003 у 16:15


А ти сам як думаєш, Олесю, чому упередженість саме до російського капіталу? Мені якось важко уявити, як Британія потягне нас на економічному ланцюгу в якийсь черговий ЕЄП чи СРСР, чи ще кудись... Для Росії економіка - це один з важелів впливу на Україну, чи, вірніше, тиску на Україну. :(



Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 3-10-2003 у 16:33


Добре, я дам відповідь і на власне запитання, проте я тебе дуже прошу - вдома (чи коли буде час) перечитай те, що я на твій допис відповів і теж мені з цього приводу що-небудь ОК?

Чому (ІМХО - як вчив ВВЛ) більше бояться росіян.
Ну по-перше - наша історія. Якщо б в останні 350 років більша частина України була під гнітом Непалу - боялися б непальців.
По друге - сусідство. Воно таки близьке. Але як на мене ЄС зараз теж недалечке і неменьш агресивне. Єдине, що стримує ЄС від нашого ринку - відсутність важелів політичного впливу. Але рано чи пізно ті важелі будуть знайдені і тоді їх вже буду запізно страшитись. Як зараз - росіян.
По-третє, влесне, важелі. Зараз при владі люди радянської школи, радянських зв*язків та традицій. Отже, Росія має важелі впливу. Доречі левова частка НУ-ців в парламенті теж є представниками російського капіталу (якщо вірити політичним аналізам що були оприлюднені через тиждень після виборів).
Все. На цьому мої здогадки закінчуються - залишаються питання.
Їй-бо Україна зараз більш американська маріонетка аніж російська і залишатиметься такою ще принаймні до наступних виборів. Особисто я більший острах відчуваю до США (хоч був час - симпатизував їм) та ЄС (аналогічно). До перших - через політику та приреченість, до других - через антидемократичність. ЄС керують невиборні наднаціональні органи. Фактично - це держава на політику якої не впливає жоден з її народів. Як СРСР. Тому я не закликаю цілуватися з росіянами - я прошу уважно тивитися на всі боки.
Доречі щодо Британії. Саме британцям і вигідний був реверс нафтогону. Росії - в другу чергу.




Цінуй чужі думки, але не настільки, щоб привласнювати їх.
Дмитро АРСЕНИЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 3-10-2003 у 19:24


Олесю, я все уважно перечитала. Моє зауваження, що до патріотизму викликано не стільки твоєю пропозицією відмовитись від назви "націоналізм", скільки - не пам’ятаю, хто це написав - таким зауваженням - "мені важко назвати себе патріотом - мені нічим пишатися за свою країну". Я не згодна категорично. Є чим пишатися, є й чого соромитись, на превеликий жаль, але патріотизм - це відданість і любов до Батьківщини, і до свого народу. Ось таке коротке і містке визначення. Якщо в моїй країні робиться те, що робиться, то допомагати їй по мірі сил і є виявом патріотизму, чи не так? Ставлення ж націоналістів до США, Олесю, не набагато відрізняється від твого (тіко трохи агресивніше :D) Це штамп такий - націоналісти ненавидять росіян, а якщо інтересам України загрожуватимуть інші країни чи об’єднання, вони цьому радітимуть, бо то ж не анекдотичні moskali. Це не так. Я б сказала, що тут має місце те, про що ти пишеш - н. уважно дивляться на всі боки. І маю надію, не тільки вони. :)
P.S. Дискусія виходить конструктивною - це тішить :saint:




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 9-10-2003 у 21:29


В цій темі я принаймні поставив кілка запитань та висловив трішки думок. Досить часто лунало "незгоден" проте замало аргументів.

Люди, якщо ще не набридло (мені справді хочеться розібратися). Напишіть хто тут незгідний - з чим і чому власне?
Давайте далі обговорювати - то корисна справа.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Святослав Шеремета
Дійсний член
***



Повідомлень: 116
Зареєстрований: 14-11-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 24-11-2003 у 14:19


Націоналізм є органічною складовою будь-якої нації та необхідним чинником її розвитку. Український націоналізм відповідно є органічною складовою української нації. Переконаний , що власне завдяки українському націоналізму ми збереглись як нація у роки бездержавності та різних окупацій та здобули державу. Переконаний ,що тільки ідеологія українського націоналізму дозволить нам не тільки зберегти нашу державність, але і побудувати справді сильну , потужну . заможну державу з якою будуть рахуватись у світі ,а всі українці будуть пишатись і гордитись тим, що вони є українцями та громадянами України. Щодо сучасного українського націоналізму та націоналістичних партій та організацій , то питання є доволі непросте. Причому я б дивився на нього і з точки зору українських реалій і з точки зору європейського досвіду. В Україні на даний момент є декілька націоналістичних партій та організацій . На превеликий жаль, реального впливу на суспільно-політичні процеси вони не мають. Тобто немає націоналістичних фракцій у парламенті , міністрів в уряді , фракцій чи депутатських груп ( за невеликими винятками) у місцевих органах влади. Так у львівській міській раді є тільки чотири депутати члени КУНу, у львівській обласній раді є тільки два депутати члени СНПУ та здається якщо не помиляюсь три Кунівці. І це у львівській областті!!! По інших областях ситуація ще гірша. На мою думку дуже багато політиків які мають націоналістичні погляти розуміючи теперішні суспільні настрої та політичні реалії просто перебувають в інших правоцентриських або центристських партіях. Для підтвердження своєї думки хочу навести приклад Франції. Жак Ширак та Ле Пен є французькими націоналістами.Яка між ними різниця? Дуже проста. Хоча обоє є націоналістами , один з них - Жак Ширак завжди мав і має владу . Думаю що він просто не декларує свої націоналстичні погляти , а старається втілювати їх в життя. А Ле Пен ніколи не мав влади і мабуть ніколи вже не буде мати. А для того ,щоб втілювати в життя свої свтоглядові принципи та жити і працювати на користь держати потрібно мати реальні важелі впливу. Такими важелями є влада. Влада не як мета , а як засіб. Тому вважаю не настільки важливим є . щоб наші політичні партії та групи у своїх назвах містили слово націоналізм. Головне ,щоб прийшовши до влади , маючи реальні важелі впливу на суспільно-політичні процеси у державі , вони діяли згідно національних інтересів держави та ідеології українського націоналізму , навіть не декларуючи про це.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 24-11-2003 у 14:35


Цікава думка. Проте мені досі незрозуміло чому сучасні українські націоналісти, що ніби мусять ставити перед собою спільні цілі та ідеали, знаходяться у різних таборах, мають все "різне" і навіть іноді ворогують одне з одним.

І, до того ж, як ніхто намагаються "виховувати" молодь. В цьому сенсі (молодіжні політичні опозиційні об'єднання) дуже цікаво сказав... не скажу хто, але все одно цікаво:

"В основі незадоволення, як це часто буває в подібних випадках, лежав страх. Зазвичай молодь збирається в політичні угруповання, аби відчути власну значущість, з потреби спілкування або від бажання залучитися до якогось вищого сенсу, але ніколи задля того, щоб сісти в тюрму.
Спершу, коли можна було відчувати себе героєм без особливого ризику, ситуація всіх задовільняла. Та на якомусь етапі хлопці і дівчата зрозуміли, що в'язниця зовсім поруч..."
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Едуард
Новак
*



Повідомлень: 25
Зареєстрований: 24-10-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: звичайний

[*] написано 24-11-2003 у 21:02


Дуже уважно перечитав всі повідомдення цієї тем і хочу казати настуапне і цілкоми свідомо.
Украина это не только западная Украина. Западная Украина только частица.
Я, украинец Жовтый Эдуард Викторович, у которого по отцу кори кубанских казаков и украинцев, по матери - поляки и белорусы, не признаю национализм в любых его проявлениях. Я, житель Киева, с неудовольствием смотрел, когда колоны автобусов с львовскими номерами заполонили мой город в 1991 году для провозглашения независимости Украины!!! От кого??? Я желаю, чтобы моя страна жила своим умом. Возрождение Украины сначало шло с востока, с Запорожской Сечи, сейчас идет с запада, с западной Украины. Кто Вам дал право называться более украинцами чем я???
Я хочу, чтобы моя страна имела определенный вес в мире. Для этого нужно РАБОТАТЬ, а не жаловаться на своих "поработителей". Все прошлое в корзину, а настоящее на флакшток. Свою неординарность еще нужно доказать. Только тогда мы можем о чем-то говорить. Пока это го нет, никто нам право на "визги" не давал!!!
Нам своє рообить!!!




------------------------
А?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 24-11-2003 у 22:04


Едуарде! Робочою мовою Форуму є українська.
Крім того, Ваше повідомлення є суцільним офтопом і не ясно яким боком стосується даної дискусії

Щодо заполонення Києва львівськими автобусами в 1991 та в інших роках (сам їздив, тому не можу промовчати).
Якщо Вам це не подобається - є дуже простий вихід. Візьміть і відмовтеся разом з іншими киянами від статусу столиці . Тоді й їздити перестануть. І не тільки Галичани, а й Донеччани, Кримчани, і хто там ще їздить у столицю протестувати.
Столиця є столиця. Це не тільки високі зарплати та престижне житло це в першу чергу Центр Держави, куди можуть і повинні приїзжати люди зі своїми болями та потребами.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 24-11-2003 у 22:17


2 Едуард:
Аби про рідну країну знали в світі, треба її робити не колонією а сильною державою - раз.
Поважати її історію та минуле і не спілкуватися мовою загарбників - два.
Як на західній так і на східній і на південній Україні протягом останніх 300 років було зроблене все аби викорінити саме поняття "українське" і ваша мова є відповідю на те, ЧОМУ ви є меньшим українцем (якщо є) за, скажімо, пересічного україномовного львівянина.




Цінуй чужі думки, але не настільки, щоб привласнювати їх.
Дмитро АРСЕНИЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 25-11-2003 у 00:03


А насправді в мене є кілька питань:

1. 2Едуард: відносно "Я, житель Киева, с неудовольствием смотрел, когда колоны автобусов с львовскими номерами заполонили мой город в 1991 году для провозглашения независимости Украины!!! От кого??? Я желаю, чтобы моя страна жила своим умом"

Спочатку маленьке зауваження: "независимости... От кого??? Я желаю, чтобы моя страна жила своим умом" це цілком заперечливі речення.
Проте якщо б на той час в українському політикумі не було самостійницьких настроїв, на натовп спустили б армію. І це, доречи, намагались зробити: з Кіровограда намагались перегнати десант, з БЦ до Києва висунули дивізію. Але командування цих частин до Києва свідомо не дійшло. Це свідчить як раз про їх позицію. Частини, завважте, не західні.

Але навіть якщо уявити що натовп в тоталітарній країні може керувати політикою, то (ось, нарешті, і питання):
Чому ви тоді не вийшли на вулицю протестуючи проти такого воєвиявлення? Чому не зібрали сусідів, друзів, родичів, не розгорнули прамори, тощо? Вам не треба було витрачатись на колонни. Треба було лише встати і сказати - я не згоден!!!

Якщо я не помиляюсь, то зробити це в тому Києві було просто неможливо. Бо як тоді, так і зараз, Київ з об'єктивних причин просто не спроможний не те щоб виявити, а навіть мати свою волю.

Але принаймні совість була б чистою. За моїх батьків в 1991 році на Хрещатик вийшли Львівяни. Якщо б я не був згоден, я б спитав у них.
Доречи, це не було проявом націоналізму. Це було проявом державотворення.

2. 2Едуард: Навіть якщо забути історію, загарбницькі походи, голодомори, поросійщення, виселення, тощо. Чи Ви вважаєте за необхідне створення спільної російсько-української держави? Якщо так, то чому і на яких засадах?


3. 2Едуард: Ви справді впевнені що украінської нації не існує?
Якщо існує, то чому Ви проти захисту її інтересів?

4. 2Едуард: По відношенню до чого Запоріжжя це схід?

5. 2Едуард: Звідки Ви взяли що розмовляючи російською мовою Ви є українцем? Для подібних верств населення давно вживається імперський термін "и".

6. До українських націоналістів:
Може тепер нарешті хтось зрозуміє що я мав на увазі коли казав про негативні зовнішні прояви націоналізму? Ось вам типовий приклад - людина впевнена, що націоналізм це "визги".
Виклади тут хтось просто програму УНА, але без назви партії, він би, мабуть, чи не цілком зі всім погодився б.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 25-11-2003 у 09:16


Не думаю, що український націоналізм - деструкція, але і не крок вперед. Як і всякий "ізм" він страждає одностороніістю.
Саме гірше, що для людей певного складу націоналізм підміняє поняття. Легше зараз кричати, що "Україна для українців" ніж щось робити для того, щоб ті ж українці поверталися в Україну, а не навпаки.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Дмитро Тарасов
Адміністратор
********



Повідомлень: 328
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: спокійний

exclamation.gif написано 25-11-2003 у 14:24


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
і ваша мова є відповідю на те, ЧОМУ ви є меньшим українцем (якщо є) за, скажімо, пересічного україномовного львівянина.

Дуже некоректне твердження. Якщо не сказати більше! :(

Прошу користувачів не розміщувати на форумі матеріали дискрименаційного (сегрегативного) та образливого характеру.




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
kallisto
Дійсний член
***



Повідомлень: 262
Зареєстрований: 8-9-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Хороший.

[*] написано 25-11-2003 у 16:49


Нарід! Мені здається, що ця тема абсолютно беззмістовна. "Націоналіст" Олексій розказує "ненаціоналісту" Едуарду, що таке націоналізм насправді. Заходять поодинокі користувачі, які дійсно знають, що таке націоналізм і живуть цими ідеями, але їхній голос тоне й губиться в поясненні інших "націоналістів" іншим "ненаціоналістам". Адміни вже втомилися заспокоювати всіх і повторювати правила толерантного поводження на Форумі.
Я вважаю, що ніхто нікому нічого тут не доведе і кожен залишиться при своїй думці.
І смішно читати ці пояснення, коли люди, що не розбиралися в тому, "чули дзвін", думають, що вони дійсно правильно розуміють націоналізм. Я раджу всім гуру від націоналізму взяти ідеологів націоналізму (Донцова, Ленкавського тощо) і сформувати власну думку. Щоб було що казати, а не коливати повітря та займати місце на Форумі. Це моя думка, робіть з нею, що хочете.

2 Святослав Шеремета:
:-)




Жінки, як діти, люблять казати \"ні\". А чоловіки, як діти, у це вірять
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

biggrin.gif написано 26-11-2003 у 00:22


Власне цей тред, Женю, було заведено НЕ(!!!)націоналістом Олексієм задля з'ясування ролі українського націоналізму в сучасному українському суспільстві. При чому не автором треду, а тими, хто в цьому тямить. Сам автор бачив свою роль в опонуванні на основі власного відстороненого досвіду спілкування/спостерігання. Проте, нажаль, тутешні "націоналісти" не потрудились навіть розповісти що то за звір такий, звідки взявся, чим живиться і на чому живе. Все, що було написано, зводилось до обговорення сучасних політичних організацій, хронологій та тез накшталт "н-м то є потрібна, невід'ємна річ".
Так само ми б могли сісти і поговорити з якимось учнем середньої школи про альфу центавра. Він би сказав загальновідомі речі - найближча, невеличка, тощо.

Найбільш змістовний допис належить панові Шереметі (дякую), проте навіть він не означив мети цього руху. А мета має бути і ця мета не може бути односкладною, бо рух цей діє в багатонаціональній державі.

Тут і справді ніхто нічого нікому не доведе, бо й не починав доводити.
Деяку інформацію від "націоналістів" ледь не силоміць доводилось витягати. Я вже не кажу про залучання їх до дискуссії. Так видається, ніби "справжні гуру" тільки й вміють, що відправляти до класиків. Своєї ж думки/позиції не мають. І це прикро, бо підтверджує твердження Корчинського

"Зазвичай молодь збирається в політичні угруповання, аби відчути власну значущість, з потреби спілкування або від бажання долучитися до якогось вищого сенсу, але ніколи задля того, щоб сісти в тюрму" мається на увазі сісти за свої погляди, відстоювання позиції, виборення прав. Всього цього в ряді "збирається аби..." взагалі немає. :(
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Едуард
Новак
*



Повідомлень: 25
Зареєстрований: 24-10-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: звичайний

[*] написано 27-11-2003 у 19:16


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Сам автор бачив свою роль в опонуванні на основі власного відстороненого досвіду спілкування/спостерігання. Проте, нажаль, тутешні "націоналісти" не потрудились навіть розповісти що то за звір такий, звідки взявся, чим живиться і на чому живе. Все, що було написано, зводилось до обговорення сучасних політичних організацій, хронологій та тез накшталт "н-м то є потрібна, невід'ємна річ".
Тут і справді ніхто нічого нікому не доведе, бо й не починав доводити.
"Зазвичай молодь збирається в політичні угруповання, аби відчути власну значущість, з потреби спілкування або від бажання долучитися до якогось вищого сенсу, але ніколи задля того, щоб сісти в тюрму" мається на увазі сісти за свої погляди, відстоювання позиції, виборення прав. Всього цього в ряді "збирається аби..." взагалі немає. :(


Отак!!!
Дайте визначення "націоналізм" і чому це визначення не співпадає з визначенням опонента!!!
Минаючи все, що про мене було написане, та витримуючи "робочу мову" сайту, хочу запитати: "Хто такі швейцарські націоналісти"? Або, чому ідеями націоналізму переймаються, в основному, незначна чисельність людей старшого віку та всі інші молодики в уніформі на Хрещатику, перед тим, як когось треба зняти з відповідної посади? Або, чим відрізняється повага чи любов до Батьківщини та національна ідея?
І взагалі, віддам велику подяку тому, хто дасть визначення національної ідей держави Україна. Але визначення повинне враховувати інтереси більшості населення України!!!




------------------------
А?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мартинів
Академік
****



Повідомлень: 467
Зареєстрований: 29-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: антирагульський

[*] написано 28-11-2003 у 02:42


На моє переконання, в політиці справжніх праворадикалів майже не залишилось. Якщо хтось кричить що він націоналіст - провокатор. Усі відомі мені право-радикальні партії - це проститутки. Причому дуже дешеві. За пару сотень баксів влаштують тобі і пікет польського чи російського консульства, і провокацію на мітингу. Любе. А хто ж платить? А ті платять, кому вигідно зараз показати Львів осередком "нашизму" (читай - фашизму). Коли пан Н. кричить на "народних вічах" "ТОПИ ЖИДІВ В МОСКАЛЬСЬКІЙ КРОВІ", а потім каже "ЮЩЕНКО НАШ ПРЕЗИДЕНТ" - відразу зрозуміло на кого він працює і яку мету переслідує замовник.

Львів"яни звичайно нікого різати і топити не підуть, але Інтер прокрутить кадри з мармизою знавіснілого "нашиста" Н. десятки разів. А потім Корчинський (цей мабуть дорожче за всіх коштує) в програмі "Проте" зробить "правильні" висновки. Мовляв, дивіться куди нас ті "нашисти" ведуть. До четвертого рейху.

Нудить мене від цих довбаних патріотів.




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 28-11-2003 у 10:01


2Едуард:
Власне це і хочеться з'ясувати

2Ігор:
Корчинський не зробить висновків що Ющенко веде країну до рейху, його лінія протилежно - Ющенко мюмля а Корчинський - революціонер.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мартинів
Академік
****



Повідомлень: 467
Зареєстрований: 29-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: антирагульський

[*] написано 28-11-2003 у 18:51


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
2Едуард:
Власне це і хочеться з'ясувати

2Ігор:
Корчинський не зробить висновків що Ющенко веде країну до рейху, його лінія протилежно - Ющенко мюмля а Корчинський - революціонер.


Це у кого позиція? У Корчинського? Не смішіть
Його позиція - говорити рівно те і стільки, за що і за скільки заплачено.




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 28-11-2003 у 21:17


Я кажу не про позицію а про лінію за якою він хає на Ющенка.

Не збираюсь тут виправдовувати чи захищати Корчинського. Можу сказати лише одне - тактик він талановитий. Щодо стратегії - тут і справді проблеми.

Вважаю що загальна зневага до нього зумовлена виступами проти Ющенка. Тобто його сучасні інтереси (я про них не знаю, проте вони є і це не тільки гроші) не збігаються з інтересами прихильників ВАЮ. Я ж не можу його через це зневажати тому, що його дії аж ніяк не розходяться з його власними поглядами, що їх було висловлено року десь 1998, ще коли він на Юлю працював і з СДПУ ніби був у контрах:

"Ніколи не можна віддавати керівництво повстанням у руки легальної опозиції. Більше того, перші, кого треба знищити, - це твої легальні союзники. Бажано, аби вони мали вигляд жертв режиму. Їхні трупи краще прислужаться революції, аніж їхні розмови. Легальні завжди зраджують, бо відчувають: як тільки автомат остаточно візьме ініціативу, їхня політична роль закінчиться."

Де тут протиріччя?
І ще одненьке:

"Немає на світі тваринки підлішої за переляканого націонал-демократа".

Ющенко ж ніби націонал-демократ?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Volodymyr
Академік
****



Повідомлень: 468
Зареєстрований: 3-9-2003
Місто: гостомель
Нема на форумі

Настрій: в очікуванні...

[*] написано 3-12-2003 у 19:26


по-перше, завважую, що висловлюю виключно свою точку зору, та й то на прохання одного з академіків :) почесних...
по-друге, побачимо...

я дійсно вважав себе українським націоналістом, досить переконливо та аргументовано відстоював свою позицію. і досить довго... допоки мені не навели один простий та переконливий аргумент - у нашій країні з її минулим вважати націоналізм добрим не є доречним. я не можу ідентифікувати себе з людиною, що називаючи себе націоналістом, здатна крикнути у спину старому ветерану - "ану, геть звідтсіля, загарбнику"... я не можу себе називати націоналістом, якщо для людини, котра воювала з нацизмом це слово є образливим та лайливим... аналогія зі свастикою - сама по собі вона є символом сонця та руху, але у нашій країні то є символ все тогож нацизму.

саме тому я і не є більше націоналістом.

все.




він побачив сьогодні у себе в оці
вчорашню сльозу...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Остап Іванович
Дописувач
**



Повідомлень: 91
Зареєстрований: 2-12-2003
Нема на форумі

Настрій: Весняно

[*] написано 3-12-2003 у 19:42


Цитата:
Першим відправив користувач Volodymyr
по-перше, завважую, що висловлюю виключно свою точку зору, та й то на прохання одного з академіків :) почесних...
по-друге, побачимо...

я дійсно вважав себе українським націоналістом, досить переконливо та аргументовано відстоював свою позицію. і досить довго... допоки мені не навели один простий та переконливий аргумент - у нашій країні з її минулим вважати націоналізм добрим не є доречним. я не можу ідентифікувати себе з людиною, що називаючи себе націоналістом, здатна крикнути у спину старому ветерану - "ану, геть звідтсіля, загарбнику"... я не можу себе називати націоналістом, якщо для людини, котра воювала з нацизмом це слово є образливим та лайливим... аналогія зі свастикою - сама по собі вона є символом сонця та руху, але у нашій країні то є символ все тогож нацизму.

саме тому я і не є більше націоналістом.

все.


Volodymyr якщо слідувати такій лінії то можна до багато чого дійти, вірніше мало до чого.
Німці не перестали називати себе німцями на основі того що фашисти були німцями. Вегетаріанці все ще рахують себе людьми хоча більшість їсть м"ясо вбитих тварин.
Українці і поляки все ще спілкуються хоча різали одні одних поколіннями.
Я рахую себе націоналістом, я не вважаю інші нації гіршими чи не гідними. Я просто не дозволю паплюжити мою країну і мій народ, і пробую зберегти свою гідність.




Виправте, навчіть як правильно.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Volodymyr
Академік
****



Повідомлень: 468
Зареєстрований: 3-9-2003
Місто: гостомель
Нема на форумі

Настрій: в очікуванні...

[*] написано 3-12-2003 у 19:49


мені інколи дуже важко висловити словами те, що я хочу сказати наспрвді - усе ж таки технічна освіта... просто українці це не лише "щирі українці", а усі, хто тут живе.
у своїх дискусіях я і мені наводили величезну купу посилань на літератур - від філософських словників до британської енциклопедії, але основна суть у тому, що якщо для когось націоналізм є ненавистю до представників "інших" - то я не націоналіст. це моя особиста думка.




він побачив сьогодні у себе в оці
вчорашню сльозу...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3    5

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 1529
Реклама: