Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: Ціль навчання у ВУЗі
vovka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1075
Зареєстрований: 20-12-2002
Місто: Lviv,Ukraine
Нема на форумі

Настрій: впевнений

[*] написано 10-5-2005 у 10:41


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
...а я кажу, що може тривати 8 років і триває.
ну про що ми сперечаємося? а навчання мені тре ради диплому,
мене не беруть на роботу без такого ось диплому, скажімо.

Хм.. Тоді варто просто купити диплом и не йти нікуда вчитися .. І 8 років зекономиться, і хто зна чи та робота буде ще через 8 років на яку так треба той диплом...
А не простіше отримати якісь сертифікати типу як від Microsoft , Oracle, тільки по вашій спеціальності ? Помоєму і толку більше буде і гроші зекономляться і час..

А що то за ВУЗ такий у Львові то є секрет ? Бо наразі воно все мені видається подібним на якийсь лохотрон...

От назвете ВУЗ - так зразу всі суперечки і припиняться ;)




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 10-5-2005 у 18:01


...ні, не назову :-) це вуз скажімо так... творчої спрямованості....
малювати я вмію й без того, але диплом потрібний... поки що не знаю, де
такі продають.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 10-5-2005 у 18:08


Взагалі дивно - творча спрямованість і диплом вимагається. Наскільки я розумію, фахові дипломи ВИМАГАЮТЬСЯ для професій, де є чітка відповідальність - інженер, архітектор, лікар тощо. Плюс є ще випадки коли диплом вимагається, але нема чітко окреслено якого фаху - наприклад, будь-який інженерний диплом, чи будь-який гуманітарний диплом. Є ще посади на які взагалі вимагається просто вища освіта. Є випадки, коли вимагається певна вища освіта плюс якийсь додатковий курс.

А в творчості це дивно (ми, тут присутні, просто не хотіли б щоб Темпіка стала жертвою якихсь ошуканців, тому дискутуємо на цю тему). В творчості, наскільки я знаю, в першу чергу хочуть бачити роботи кандидата, а не його дипломи.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 10-5-2005 у 22:07


...та які ошуканці, державний вуз найвищої категорії, та й чудові
викладачі там, яким, наскільки я знаю, від цієї оплати дуже мало
лишається... ну, скажімо, для роботи архітектором тре мати диплом, ви
близько підійшли до фаху, який мені потрібен... :-)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 10-5-2005 у 23:21


Державний вуз найвищої категорії з чудовими викладачами у Львові тільки один - Політех. :)

Архітектор - технічна спеціяльність, на нього вчаться в Політеху. Зверніться до Андрія, він вам порадить, що знає :)

Близько до архітектора з одного боку - будівельні спеціальності (треба диплом), з другого - дизайн інтер'єрів (диплому не треба). :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
vovka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1075
Зареєстрований: 20-12-2002
Місто: Lviv,Ukraine
Нема на форумі

Настрій: впевнений

[*] написано 11-5-2005 у 00:00


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Користувач Олесь
Державний вуз найвищої категорії з чудовими викладачами у Львові тільки один - Політех. :)

Трохи неправда.. Є ще Національний Університет ім. Івана Франка. І Медуніверситет теж вже вроді Національний.




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 11-5-2005 у 00:11


Цитата:
Оригінальне повідомлення від vovka
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Користувач Олесь
Державний вуз найвищої категорії з чудовими викладачами у Львові тільки один - Політех. :)

Трохи неправда.. Є ще Національний Університет ім. Івана Франка. І Медуніверситет теж вже вроді Національний.


Там не такі чудові викладачі ;)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 11-5-2005 у 00:14


Темпіці:

І ще одна спеціяльність є - мистецтвознавець. Там також диплом треба мати. Дипломований мистецтвознавець може працювати наприклад і на митниці - вони часом потребують експертну оцінку ріжних картин і старожитніх предметів. На мистецтвознавця вчать в (не знаю, як воно тепер називається, але був Інститут ужиткового і декоративного мистецтва).
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 11-5-2005 у 07:25


...неправда, що політех... я ось закінчувала універ (справжній, імені франка),
теж чудові викладачі.... а для дизайну інтер*єру, приміром, серйозні
фірми беруть тільки з дипломом, до речі... етап фірмушок пройдений, тре
ж якось рости, а на найсолідніших фірмах вимагають вищу спеціальну
освіту, і нікуди від того не дітися.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Остап Дзондза
Новак
*



Повідомлень: 28
Зареєстрований: 26-5-2005
Місто: 60 км. від Західного кордону Галичини
Нема на форумі

Настрій: спокійний

[*] написано 28-5-2005 у 06:05


А якщо поступаєш до вузу на другу вищу освіту, то чи обов'язково треба відвідувати периферійні дисципліни (=неспеціяльні, ті котрі всім студентам всіх ВУЗів під одну лінійку всувають до навчальної проґрами) чи деякі з них можуть перезарахувати?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 28-5-2005 у 08:08


...так, можуть перезарахувати... скажімо, на фізкультуру точно
ходити не тре :-)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Остап Дзондза
Новак
*



Повідомлень: 28
Зареєстрований: 26-5-2005
Місто: 60 км. від Західного кордону Галичини
Нема на форумі

Настрій: спокійний

[*] написано 28-5-2005 у 08:27


А як на рахунок "Охорона праці", БЖД, ЦО, валеології?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Любко Ремінецький
Дописувач
**



Повідомлень: 41
Зареєстрований: 2-2-2006
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 16-3-2006 у 19:06


Я поступав туди, куди мріяв поступити з дитинства (радіотехнічний ф-т, але, я думаю, так є з багатьма іншими спеціяльностями в нашій рідній політехніці). З плином навчання зрозумів, що толкового інженера з мене тут ніхто не зробить.... Тобто люди тут розумні, але нікому немає до того діла, щоб піднімати рівень викладання, рівень науки до сучасних технологій, отак як читали лекції тому 30 років про "новітні" технології, так і по нині читають. Мене врятувала моя природна цікавість до техніки і власний технічний досвід, а також вміння здобувати цей досвід і знання, завдяки чому зараз успішно працюю за спеціальністю і не тільки... Я не хочу сказати, що абсолютно нічого політех не дав... Дав певну теоретичну базу (яка вкупі з моїм практичним досвідом таки дає якісь уявлення про реальність), дав купу часу для набуваня досвіду власними силами, зрештою, дав кількох добрих колєгів і незабутні враження (зокрема, від життя в гуртязі, причому як позитивні так і не дуже :)).
Отже, мораль така: Вчитися, особливо не в рідному місті, живучи в гуртязі - класно (і матьорезно, і неповторно, і ще як завгодно), а от якшо хочете стати добрим спеціалістом - ніхто вас не навчить, можуть лише допомогти навчитися, а вчитися ви повинні самі, і з власної волі (ну, якшо такої волі нема - звиняйте), але то вже не стосується вашого навчання у вузі.
P.S. "І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь!" Т. Г. Шевченко
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олег Баран
Новак
*



Повідомлень: 2
Зареєстрований: 14-3-2006
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 17-3-2006 у 12:01


Повністю підтримую Любка і хочу додати, що вся проблема (принаймі в Політесі) полягає в тому, що в студентам не вистачає практики.
Особисто я багато предметів вважав нецікавими і не потрібними, доки не почав працювати і не стикнувся з тою всьою інфою. Спочатку думалось: "Десь я те вже чув". Тоді почав згадувати: "Хм, а мене ж те колись вчили":)




Все так не буде...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 11-5-2006 у 11:54


Є ще інша проблема.
Коли я вчався на 1-2-му курсах фізичного, нас дуже сильно "вантажили" вищою математикою (мат-і-аналіз ;) , дифури, тощо) Але хоч хтось би пояснив по-людськи, для чого ж воно буде потрібно конкретно! :mad: Тобто математику викладали як ... математикам :cool: ( (с) "штука для штуки :baddevil: ) Десь щойно курсі на 4-му той весь матапарат якось почав застосовуватися. Крім того, добре пам'ятаю: на лекціях - все чудово, "струнка і внутрішньо не суперечлива теорія" :baddevil: А як дійде до практичних - то знову - викладач толком не пояснить, як розв'язувати конкретне рівняння.

Потім, вже викладаючи в школі, зрозумів, що в університеті бракувало "міжпредметних зв'язків" :mad:




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 25-9-2006 у 14:24


Як психологія покращить рівень життя? Може психологічний стан? :sing:



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10458
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

info.gif написано 23-4-2007 у 13:43
Про недосконалість ВУЗів


Російська стаття, але, думаю, дуже близька до наших реалій:
http://www.habrahabr.ru/blog/i_am_clever/9482.html




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 24-4-2007 у 00:08


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Дзвін
Я майже вступив в МАУП на спеціальність Практична психологія. На заочну форму. Мета мого навчання - покращення рівня свого життя в майбутньому.


а що значить "майже" вступив? :rolleyes:




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 24-4-2007 у 06:54


Статтю на Хабрі переглянув неуважно, але якщо я правильно зрозумів, автор вважає, що державне "традиційне" навчання може бути в першу чергу корисним для людей, що хочуть і вміють займатися самостійно і готові прикладати додаткові зусилля.
Я з цим абсолютно погоджуюся, лише є одна особливість. Так виглядає, що автор вважає це недоліком такої освіти, а я - не вважаю. Навпаки, здобуття навиків самоосвіти та ріст ініціативи в здобутті знань виглядає мені не менш суттєвим результатом, як самі знання.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 27-4-2007 у 13:11


IMHO на здобуття вищої освіти повинні претендувати ті, хто вже визначився зі своїм фахом, має деякий практичний досвід і шукає відповіді на питання, що виникають в процесі роботи. В такому разі не буде виникати питань "А нащо це мені?", людина сама може оцінити значущість тої чи іншої інформації і визначитись з пріорітетами. Освіта не може дати відповідей на всі випадки життя, вона тільки дає знання основ фахових дисциплін і привчає систематизувати самостійно набуте.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10458
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 31-5-2007 у 19:57


Мнение. Высшее образование: необязательно - http://www.korrespondent.net/main/192606/
Непогана стаття. Мені здавалося, що Київські ВУЗи тримають планку суттєво краще. Виявляється - ні.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 3020
Реклама: